Růžena Kratochvílová

Výstavy

Galerie Špilar 2016

Po delší odmlce, než jsme si přáli, ale přece. V Brně je to vždy krásné a máme to tam rádi, u Špilarů obzvlášť. Galerii už známe a tak doma jsou vybrány a baleny obrazy a sochy, které víme kam umístit. Vernisáž byla plná skvělých a milých lidí a instalace se autorce, tradičně, povedla. Svatý Michal, který je přes ulici se díval do výlohy na moderně pojatý Betlém, doufáme, že se radoval s námi. Špilarovým, moc děkujeme, bylo to krásné.

 

Výstava 2016

Po roce opět setkání s přáteli, kamarády a přátelskými lidmi. Tentokráte vyšlo krásné počasí a tak si návštěvníci mohli prohlédnout i instalace na zahradě. Zde bylo skvělé občerstvení. V otevřeném domě a ateliéru mohli návštěvníci obdivovat co autorka za rok vytvořila a opět velmi citlivě svá díla umístila na ta nejlepší místa. Bylo to krásné...a děkujeme, že jste přišli.

 

2015 Jeronýmova

Jeronýmova je dům, ve kterém autorka bydlí a tvoří. Dům se může přeměnit i na velmi osobitou galerii. Dům, ve kterém autorka zná, každou dlaždici, každý kout, zábradlí, nebo zahradu. Každá ze jmenovaných částí prošla totiž nejen její hlavou, kdy přemýšlela jak věci nejlépe opravit, zrekonstruovat, zrepasovat, ale často i jejíma rukama, které si osahaly a vylepšily mnoho z interiéru domu. Příjemná atmosféra, která na návštěvníky dýchne, napoví, že zde jistě bydleli dobří lidé. Výstava, je v domě opět po dvou letech a i když má autorka nejraději její přípravu a instalaci, vernisáž a výstava se vydařily mimořádně dobře. Krásné počasí a spousta srdečných, přáteských a uměnímilovných  kamarádů, přátel a návštěvníků. Kulturní počin, ze kterého na Vás dýchne radost z tvorby autorky, radost, že si dá někdo tolik práce, aby Vás pozval a mohli jste se radovat i Vy.

Díky všem!

Také dík Fandovi za profesionální fota, některá jsme použili.

 

Výstava Jeronýmova, ČB 2013

Výstava v prostředí, které autorka důvěrně zná. Největší radost jí dělala instalace. Přesně měla naplánováno co kam pověsit a výsledek byl podle ohlasů více než dobrý. Pokud vystavujete v galerii, nebo výstavní síni musíte nutně dělat při instalaci kompromisy. To autorce vždy vadilo a byla ráda, že si vše mohla udělat podle sebe. Spolu s ní vystavovala dcera Terezka a svůj stůl zde měla i další dcera Anežka s látkovými bytovými doplňky. Pro větší útulnost prostoru přizvala sestru Magdu, která vyrábí nápadité věci z barveného novinového papíru.

Hezká výstava, diky všem, kteří s ní pomohli a na výstavu přišli.

 

Výstava 2012

Lannova třída 2,České Budějovice. Výstava byla instalována v prostorách třetího patra Jirsíkova národního domu, v prostorách poslaneckých kanceláří.